<
Hudiksvall

Fernes gränd 3A

Budgivning
Budgivningen har inte börjat.
  • Utgångspris
    1 595 000 kr
  • Bostadstyp
    Bostadsrätt
  • Antal rum
    2 rum och kök
  • Boarea
    48 Kvm

Helt nyproducerad 2:a på fina Brf Panorama, ett av Norrlands finaste havslägen & centrum runt knuten

Välkommen till en 2:a med rymlig hall, bra förvaringsutrymmen och öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Här har arkitekten tänkt till minsann. Stor balkong mot innergården för härliga sommarkvällar. Är du redo att flytta och låta ditt nya bekväma liv börja? Med havet som din vän så hälsar vi dig välkommen hem - till bästa läget på Kattvikskajen.

Bostaden

Välkommen in till denna fina lägenhet,i hallen med plats för avhängning och sen finns det även en garderob. På golvet i lägenheten ligger ett fint och enhetligt parkett golv.

Köket är bra planerat, det har plats för gott om förvaring och en köksinredning som inte bara är praktisk utan även stilren och tidlös. Köket är inrett med smakfullt gröna släta luckor från Vedum och maskinell utrustning från Electrolux, som är integrerad. Då köket har öppen planlösning mot vardagsrummet så kan man laga mat och även umgås med vännerna samtidigt.  Den stora härliga balkongen mot den fina grönskande innergården rymmer lounge eller matgrupp. 

Badrummet har kostats på med golvvärme och har en kombinerad tvättmaskin/torktumlare. Allt i lägenheten är nytt och oanvänt.

Sovrummet är ljust och har utsikt mot havet. Ena väggen rymmer garderober hela vägen, totalt 6 stycken.

Allmän beskrivning från Smart BRF

Brf Panorama i Hudiksvall är en äkta förening med orgnr 769630-1635. Föreningen består av 63 lägenheter.

Ettor, tvåor, treor och fyror på 22-112 kvm. fördelat på flerfamiljshus och radhus. Alla lägenheter har säkerhetsdörr. I entrén finns postboxar för alla lägenheter. Hiss finns i trapphusen.

Alla lägenheter har ett eget förråd i husets vind.

Värme och varm- och kallvatten ingår i avgiften. Hushållsel med eget abonnemang. Huset värms upp av fjärrvärme via radiatorer. Radhusen har golvvärme i bottenvåningen.

I alla lägenheter finns tvättmöjligheter i form av antingen en kombimaskin (tvätt och tork i samma maskin) eller tvättmaskin och torktumlare.

Till föreningen hör 60 stycken parkeringsplatser. 45 stycken i garaget och 15 st platser i närliggande P hus. 10 stycken platser av de 45 har möjlighet för elbilsladdning.

I garaget finns även en handikapp plats, på gården finns ytterligare 2 handikapp platser.

Avgift p-plats 950kr/ månad

Avgift p-plats med elbilsladdare 1300kr/ månad (exklusive elavgift)

Tv, internet och telefon levereras via Telia Triple Play debiteras separata.

Miljörum för hushållsavfall med sorteringskärl finns på innergården.

Cykelparkering finns i garage och utomhus.

Nya hem på Kattvikskajens bästa läge

Bostäderna
Svanenmärkta Brf Panorama består av 63 st bostadsrätter fördelade om ettor, tvåor, treor och fyror på 22-112 kvm, fördelat på flerfamiljshus och radhus. Vilket skapar en härlig mix. Garage finns under innergården, en grönskande innergård med utegym och entréer både mot innergården och strandpromenaden.

I Brf Panorama bor du i fantastiskt läge. Mitt på Kattvikskajen. Precis intill havet men ändå väldigt nära till Hudiksvalls citykärna, du promenerar dit på bara fem minuter. Här väntar hela stans utbud med shopping, restauranger, hälsocentral, nöje och kultur.

Hushållsel debiteras ut via individuell mätning.

Utsikt balkong, Övrigt

Utsikt balkong

Kök, Övrigt

Kök

Kök, Övrigt

Kök

Vardagsrum, Övrigt

Vardagsrum

Utsikt balkong, Övrigt

Utsikt balkong

Sovrum, Övrigt

Sovrum

Sovrum, Övrigt

Sovrum

Sovrum, Övrigt

Sovrum

Sovrum, Övrigt

Sovrum

WC/dusch, Övrigt

WC/dusch

Övrigt

WC/dusch, Övrigt

WC/dusch

Hall, Övrigt

Hall

Övrigt

Övrigt

Utsikt balkong, Övrigt

Utsikt balkong

Entré, Övrigt

Entré

Trapphus, Övrigt

Trapphus

Utsikt entré, Övrigt

Utsikt entré

Utsikt entré, Övrigt

Utsikt entré

Övrigt

Ansvarig Mäklare

Mia Engström

Kontakta mäklaren för visning
Bostadsfakta
Ekonomi